Aproce “Zemes mājas”

Aproce austa senajā tehnikā bez stellēm, īpaši apstrādājot diegus, lai iegūtu lielāku blīvumu un  izturību. Izmantotais materiāls ir vilnas un linu diegi. Aproces aizdarei izmantota āda un ar rokām darināta pīnīte. Aproces platums ir 5,5 cm, savukārt garums ir individuāls, pēc pasūtītāja vēlmēm.

Kā zinām, mūsu organisms sastāv no liela daudzuma ūdens. Dažādos literatūras avotos ir minēts, ka cilvēka organisms satur aptuveni no 60%  līdz 72% ūdens. Tas atrodas gan šūnās, gan starp tām, gan arī dažādos ķermeņa šķidrumos – asinīs, limfā u.c. Šobrīd ir zināmi arī daudzi pētījumi, kas apstiprina, ka ūdens ir informācijas nesējs. Nēsājot zīmes – tās uzgleznojot, uztetovējot vai arī kā aksesuārus, tās tiek ierakstītas cilvēkā.

Zīme: “Zalktis”

 

Zalkša zīme – sens dzīvības enerģijas un atjaunotnes simbols, kas nes zemes elementa enerģiju. Šī zīme simbolizē arī gudrību un viedumu. Čūska jeb pūķis tā pozitīvajā aspektā daudzu tautu mitoloģijā ir saistīts ar pasaules koku. Tā guļ pie koka saknēm un simbolizē Zemes radošo enerģiju.

Aprocē attēlotā zīmju kombinācija jeb raksts palīdz atjaunot radošo enerģiju un stabilitāti uz zemes. Radošā enerģija un stabilitāte savās izpausmēs sekmē izaugsmi un attīstību. Aproce nēsājama gan uz labās, gan kreisās rokas.