Egļu sveķi ar bišu vasku

Egļu sveķi tautas dziedniecībā tiek izmantoti jau daudzus tūkstošus gadus. Senajā Ēģiptē sveķi ietilpa balzamēšanas sastāvos un ir konstatēts, ka šie sastāvi pat pēc 3000 gadiem nav zaudējuši savas baktericīdās īpašības. Visu skuju koku sveķiem ir izteikta antibakteriāla, antiseptiska, alerģijas mazinoša, pretsēnīšu un pretmikrobu iedarbība. Uzskata, ka latīniskais egles nosaukums ‘picea’ cēlies no grieķu vārda ‘pissa’, kas nozīmē ‘sveķi’. Tādēļ kvēpinot egles skujas un tās sveķus tiek attīrīts gaiss, mazinās satraukums, uzlabojas noskaņojums, tā palīdz sakārtot domas un emocionāli pārvarēt grūtības.

Dabīgais bišu vasks ir aromātisks un gandrīz bez garšas, tā sastāvs līdz galam vēl nav atklāts un šobrīd zināms, ka bišu vaskā ir vairāk kā 300 dažādas vielas. Kvēpinot bišu vasku, telpā izplatās vaskā esošās ēteriskās eļļas. Vasks attīra telpas gaisu, likvidē nepatīkamus aromātus, cigarešu dūmus, smacīgu gaisu mājās vai birojā. Vaska kvēpināšana attīra telpu enerģētiki, mazina stresu un palīdz gūt miera sajūtu.

Egļu sveķiem un bišu vaskam piemīt baktericīda iedarbība, tie palīdz attīrīt un dezinficē telpas gaisu. Ārstniecības augu grāmatās pret klepu (arī hronisko) un augšējo elpceļu iekaisumu gadījumā rekomendē elpot egļu sveķu un vaska maisījuma dūmus.

Sastāvs: egļu sveķi, bišu vasks, kokogle, priedes skuja

 

Kvēpināmās nūjiņas ir izgatavotas tikai no dabiskām sastāvdaļām, kas visas ievāktas Latvijā. Kvēpināmo nūjiņu viena no galvenajām sastāvaļām ir egļu sveķi. Tos kombinējot ar vasku tiek iegūts spēcinošs un dziedinošs aromāts, kas nelīdzinās no austumiem ievestajiem vīrakiem. Katra sastāvdaļa sadegot atbrīvo savu enerģiju, kas iedarbojas uz mūsu maņām un apkārtējo telpu, radot savu labvēlīgo ietekmi. Meditācijās un rituālos tie palīdz koncentrēt psihisko enerģiju..

Nūjiņu garums ir apmēram 17 cm, kas paredzēts, lai aromāts piepildītu apmēram 60 – 90m2 lielu telpu un neradītu pārāk stipru aromātu. Vienas nūjiņas kvēpšanas ilgums ir apmēram 45 līdz 50 minūtes. Piecas nūjiņas iepakotas melna dizaina kartona kastītē.