Kadiķis ar egļu sveķiem

Kadiķis ir no seniem laikiem plaši pazīstams un universāls ārstniecības augs, ko izmanto kvēpināšanai. Kadiķa aromāts uzmundrina un palīdz attīrīt telpu enerģētiski, kā arī dezinficē gaisu, kurā ir dažādi mikrobi un vīrusi. Kadiķa aromāts ir maigs, samtains. Kadiķi lieto telpu attīrīšanai, tas vairo izturību, palīdz pret depresīvu noskaņojumu, mazina apātiju, garīgo nogurumu, izmanto meditācijās un rituālos.

Egļu sveķi tautas dziedniecībā tiek izmantoti jau daudzus tūkstošus gadus. Senajā Ēģiptē sveķi ietilpa balzamēšanas sastāvos un ir konstatēts, ka šie sastāvi pat pēc 3000 gadiem nav zaudējuši savas baktericīdās īpašības. Visu skuju koku sveķiem ir izteikta antibakteriāla, antiseptiska, alerģijas mazinoša, pretsēnīšu un pretmikrobu iedarbība. Uzskata, ka latīniskais egles nosaukums ‘picea’ cēlies no grieķu vārda ‘pissa’, kas nozīmē ‘sveķi’. Tādēļ kvēpinot egles skujas un tās sveķus tiek attīrīts gaiss, mazinās satraukums, uzlabojas noskaņojums, tā palīdz sakārtot domas un emocionāli pārvarēt grūtības.

Sastāvs: kadiķis, egļu sveķi, kokogle, priedes skuja

 

Visas kvēpināmās nūjiņas ir izgatavotas tikai no dabiskām sastāvdaļām, kas, gandrīz visas, ievāktas Latvijā. Kvēpināmo nūjiņu viena no galvenajām sastāvaļām ir kadiķis. To kombinējot ar citiem augiem tiek iegūti daudzveidīgi, spēcinoši un dziedinoši aromāti, kas nelīdzinās no austumiem ievestajiem vīrakiem. Katrs no augiem sadegot atbrīvo savu enerģiju, kas iedarbojas uz mūsu maņām un apkārtējo telpu, radot savu labvēlīgo ietekmi. Meditācijās un rituālos šie augi palīdz koncentrēt psihisko enerģiju.

Īso nūjiņu garums ir apmēram 5 cm, kas paredzēts, lai aromāts piepildītu apmēram 60 – 90m2 lielu telpu un nebūtu pārāk spēcīgs. Vienas nūjiņas kvēpšanas ilgums ir apmēram 15 – 20 minūtes. Piecas nūjiņas iepakotas dabai draudzīgā koka zariņa iepakojumā, kas aiztaisīts ar bišu vaska vāciņu. Nūjiņas ir pieejamas arī citos iepakojuma veidos, vairāk skatīt sadaļu „Kā iegādāties”.

Garās nūjiņas ir 17 cm garas un, tāpat kā īsās nūjiņas, paredzētas telpu aromatizēšanai un noskaņas radīšanai. Vienas nūjiņas kvēpšanas ilgums ir apmēram 45 līdz 50 minūtes. Piecas nūjiņas iepakotas melna dizaina kartona kastītē.