Visas kvēpināmās nūjiņas ir izgatavotas tikai no dabiskām sastāvdaļām, kas, gandrīz visas, ievāktas Latvijā. Kvēpināmo nūjiņu viena no galvenajām sastāvaļām ir kadiķis. To kombinējot ar citiem augiem tiek iegūti daudzveidīgi, spēcinoši un dziedinoši aromāti, kas nelīdzinās no austumiem ievestajiem vīrakiem. Katrs no augiem sadegot atbrīvo savu enerģiju, kas iedarbojas uz mūsu maņām un apkārtējo telpu, radot savu labvēlīgo ietekmi. Meditācijās un rituālos šie augi palīdz koncentrēt psihisko enerģiju.

Nūjiņu garums ir apmēram 5 cm, kas paredzēts, lai aromāts piepildītu apmēram 60 – 90m2 lielu telpu un nebūtu pārāk spēcīgs. Vienas nūjiņas kvēpšanas ilgums ir apmēram 15 – 20 minūtes. Piecas nūjiņas iepakotas dabai draudzīgā koka zariņa iepakojumā, kas aiztaisīts ar bišu vaska vāciņu. Nūjiņas ir pieejamas arī citos iepakojuma veidos, vairāk skatīt sadaļu „Kā iegādāties”.

JAUNUMS. Šobrīd pieejamas arī 10 cm garas nūjiņas telpu aromatizēšanai un noskaņas radīšanai. Nūjiņās ir mazāks augu daudzums, kas nerada tik spēcīgu aromātu, kā īsās nūjiņas. Vienas nūjiņas kvēpšanas ilgums ir apmāram 30 minūtes.

Kadiķis ar lavandu

Kadiķis ir no seniem laikiem plaši pazīstams un universāls ārstniecības augs, ko izmanto kvēpināšanai. Kadiķa aromāts uzmundrina un palīdz attīrīt telpu enerģētiski, kā arī dezinficē gaisu, kurā ir dažādi mikrobi un vīrusi. Kadiķa aromāts ir maigs, samtains. Kadiķi lieto telpu attīrīšanai, tas vairo izturību, palīdz pret depresīvu noskaņojumu, mazina apātiju, garīgo nogurumu, izmanto meditācijās un rituālos.

Lavanda – viens no visplašāk zināmajiem aromātiskajiem augiem, kuru lieto aromterapijā, gan kā ēterisko eļļu, gan sausos ziedus, hidrolātus, kvēpināmos. Grieķi atklāja, ka saberzti lavandas ziedi izdala aromātu, kas nomierina un atslābina. Lavanda ļoti populāra bija romiešu vidū, kuriem patika lavandas pievienot vannā gan dēļ aromāta, gan arī tādēļ, ka lavandas labvēlīgi iedarbojās uz ādu. Lavandas aromātu izmatoja arī, lai iesmaržinātu veļu un apģērbu, izmantotu kosmētikā un parfimērijā, kā arī ziepju ražošanā.

Lavandas aromāts ir vēss, svaigs, smalks, nedaudz rūgtens. Tam ir izteiktas antiseptiskas un pretmikrobu īpašības. Kopā ar kadiķi to ieteicams kvēpināt, kad ir elpceļu saslimšanas, gripa gan mājas apstākļos, gan vietās, kur pulcējas vairāk cilvēku. Lavanda palīdz noņemt nogurumu, bezmiegu, palīdz atbrīvoties no apātijas,  baiļu sajūtas, kā arī mazina aizkaitināmību un histēriju, palīdzot nomierināties.

Sastāvs: kadiķis, lavanda, kokogle, priedes skuja