Par augu kvēpināšanu

Senos laikos augu aromātu sauca par auga dvēseli. Uzskatīja, ka caur aromātu notiek mijiedarbība starp divām dvēselēm – auga un cilvēka. Sadegot augam, tas atbrīvo savu enerģiju, kas iedarbojas uz cilvēku, palīdzot harmonizēt tā dzīves enerģiju.

Līdzās parfīmiem, kvēpināmie augi mūsdienās spēj aizraut arvien vairāk cilvēku, palīdzot tiem dažādās dzīves situācijās atslābināties, dziedināties, piepildīt savu laiku un telpu ar jaunām niansēm, radīt līdzsvara un pilnvērtības sajūtu. Arī mūsdienās augu kvēpināšani ir sava vieta gan dažādos rituālos, gan meditācijās, gan vienkārši ikdienā, radot atmosfēru savas dzīves telpā.  Tomēr kvēpināmie augi ir bijuši cilvēku dzīvē jau izsenis, radot mieru, palīdzot koncentrēties un ielūkoties sevī.

Kvēpināmos augus izmanto gan telpu aromatizēšanai, rituālām darbībām, personīgās atmosfēras radīšanai, dziedināšanā, telpu enerģētiskai attīrīšani vai vienkārši baudai un priekam.

Visa dzīvības spēku kustība cilvēkā atkarīga no elpošanas, jo tas, ko ieelpojam, iekļūst dziļi mūsu ķermenī. Elpot nozīmē dzīvot un dzīve ir kā glezna. Ieelpojot smaržu, mēs piešķiram savai dzīvei kādu jaunu nokrāsu, kas to dara pilnīgāku, piesātinātāku un skaistāku. Cilvēka deguns spēj iztvert gandrīz 50000 smaržu. Oža ir viena no piecām maņām ar kurām mēs iepazīstam pasauli. Katrs smaržas uztver citādāk, tāpat kā pašu dzīvi. Pat vēl vairāk – atkarībā no noskaņojuma, gadalaika, dienas vai vakara – vēlme sajust konkrētu aromātu katram cilvēkam mainās. Katram garastāvoklim ir cits aromāts, katram gadalaika ir cits aromāts un katram dzīves posmam ir cits aromāts.

Ziemeļu puslodē augi saskaras ar daudz skarbākiem klimatiskajiem apstākļiem, nekā siltajās zemēs. Temperatūras svarstības gan diennaksts laikā, gan gadalaiku maiņa nosaka to īpašības un arī enerģētiku. Lai izdzīvotu un izplatītos tiem nepieciešama lielāka izturība, tādēļ to enerģētika ir spēcīgāka un aromāti stiprāki. Atgriežot seno tradīciju augu kvēpināšanā, kur no pilnīgi dabiskām sastāvdaļām tiek izgatavotas kvēpināmās nūjiņas no augiem, kas raksturīgi ziemeļu tautām, tiek atdzīvinātas senās zināšanas, prasmes un izpratne par cilvēka dziļo saikni ar dabu un tās nozīmi mūsu dzīvē.

Kvēpinot augus ir svarīgi atcerēties:

  • Izmantojiet tikai kvēpināmos no dabīgām sastāvdaļām.
  • Lai izdalītos vērtīgie aromāti un vielas ir svarīgi nodrošināt, lai augi nevis degtu ar liesmu, bet aromāts izdalītos caur kvēpināšanu.
  • Kvēpinot augus, tos nav ieteicams kvēpināt par daudz. Aromātam telpā jābūt vieglam un patīkamam.
  • Nevajadzētu vienlaicīgi kvēpināt dažādus aromātus.

Ievērojot šos principus kvēpināmās nūjiņas ir lielisks instruments garīgai pilnveidei, apkārtējās vides harmonizēšanai un attīrīšanai.